نمایش خطاها در PHP | code-engineers.ir

نمایش خطاها در PHP

نحوه ی نمایش خطاها در PHP

اگر در زمینه PHP یک تازه کار هستید و یا اگر یک کهنه کار در این زبان برنامه نویسی هستید ، گاهی اوقات در کد های شما خطاهایی وجود دارد . و از شانس بد در فایل PHP.ini هم که فایل تنظیمات PHP هست تنظیمات لازم صورت نگرفته و یا شاید شما به آن دسترسی نداشته باشید .
با استفاده از این راه کار میتوانید خطاهای موجود در کد خود را که مانع از اجرای کد میشود را شناسایی کنید و نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید .

نمایش خطا در کد PHP

با استفاده از تکه کد زیر میتوانید خطاهای موجود در کد خود را در خروجی نمایش داده و نسبت به رفع خطاها اقدام کنید .
تنها نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که کد زیر را در بالای بقیه کد ها و دقیقا بعد از php?> قرار دهید .

<?php
ini_set('display_errors', 1);
ini_set('display_startup_errors', 1);
error_reporting(E_ALL);

اگر کد شما هم دارای خطا می باشد و اجرا نمی شود تنها کافیست کد بالا را به ابتدای آن اضافه کرده و مجددا آن را اجرا کنید ، خواهید دید که محل دقیق خطا را برای شما مشخص می کند
در صورتی که کد بالا خطای موجود را نشان نداد مقدار زیر در فایل PHP.ini رو برابر on قرار دهید و یا اگر به فایل php.ini دسترسی ندارید از مدیریت سرور خود بخواهید تا این کار رو برای شما انجام بدهد .

display_errors = on

در صورت داشتن هر گونه سوال در رابطه با این آموزش می توانید در بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید

code-engineers.ir

این وب سایت در زمینه های مختلف طراحی، پشتیبانی و ارائه انواع
راه حال های تحت وب فعالیت دارد . از جمله زمینه های فعالیت ما می توان به طراحی و تولید انواع قالب و افزونه وردپرس، برنامه نویس پی اچ پی ، برنامه نویسی برنامه های اندروید اشاره کرد.

این مجموعه همچنان در حال گسترش فعالیت های خود در زمینه های مختلف می باشد. و در راستای ارائه راه حل های مختلف و همگام با به روز ترین متد های موجود در خدمت شما عزیزان می باشد .