ترجمه آموزش زبان ریزشبکه |

ترجمه آموزش زبان ریزشبکه

دسته : آموزش - برق - زبان انگلیسی تاریخ انتشار : نویسنده : سید هادی محمدی

قسمت اول
مقدمه ریزشبکه
مقدمه : یک ریزشبکه سکو یی است که به یکپارچگی ژنراتور های توزیع شده، سیستم ذخیره انرژی و بار ها کمک می کند تا اطمینان دهد که شبکه قدرت می تواند فراهم کننده پایداری، قیمت رقابتی و الکتریسیته قابل اطمینان باشد. ریزشبکه می تواند در گونه های AC و DC کلاس بندی می شود. ریزشبکه DC حفاظت اتصال کوتاه بهتری دارد و بطور قابل ملاحظه ای بهره وری را بهبود می بخشد.
قسمت دوم

کنترل ریزشبکه

مهم ترین ویژگی که یک ریزشبکه را از شبکه های مرسوم توزیع مجزا می کند، قابلیت کنترل اش می باشد. هدف آن است که ریزشبکه ها وقتی به شبکه بالا دست متصل است به عنوان یک ماژول قابل کنترل و هماهنگ شده، رفتار کند.
هدف از کنترل ریزشبکه می تواند در سه بخش فراهم شود: رابطه با شبکه بالا دست، کنترل ریزشبکه و حفاظت، و کنترل محلی.

  • رابطه شبکه بالا دست بیان کننده این است که ریزشبکه قادر به کار در حالت های متصل به شبکه و جزیره ای می باشد.
  • کنترل ریزشبکه شامل تنظیم فرکانس و ولتاژ، کنترل توان اکتیو و راکتیو، پیش بینیو برنامه ریزی بار، نظارت ریزشبکه، حفاظت و استارت خاموشی می باشد.
  • کنترل محلی و سطح حفاظت دربردارنده تنظیم فرکانس و ولتاژ اصلی، کنترل توان اکتیو و راکتیو برای هر واحد تولید محلی و واحد ذخیره انرژی می باشد.

روش های کنترل ریزشبکه

در یک ریزشبکه، گونه های مختلف روش های کنترل بکار گرفته می شود تا از عملکرد قابل اطمینان، در هردو حالت متصل به شبکه و مجزا(جزیره ای) اطمینان حاصل کند. بسته به DG و شرایط عملکرد، سه روش کنترل وجود دارد: کنترلPQ، کنترلV/F، و کنترل افت.

برای دیدن ادامه ترجمه ها کلیک کنید.نظرات ، پیشنهادات و درخواست های خود را از طریق فرم زیر با ما در میان بگذارید .

تاکنون 2 نظر ثبت شده است.