اسکریپت youtube-dl |

اسکریپت youtube-dl

دسته : آموزش - اسکریپت های آماده تاریخ انتشار : نویسنده :

با استفاده از این اسکریپت میتوانید از بسیاری از سایت هایی که در زمینه ی استریم ویدیو فعالیت دارند دانلود کنید از جمله یوتیوب . خب بزارید شروع کنیم .
حتما تا به حال خیلی برنامه یا سایت دیدید که با وارد کردن آدرس ویدیوی مورد نظر در یوتیوب میتونید اون ویدیو رو دانلود کنید ، اکثر این سایت ها از یک اسکریپت رایگان که به زبان برنامه نویسی python نوشته شده استفاده میکنند .
برای شروع ابتدا باید زبان برنامه نویسی پایتون رو داشته باشید ، در این آموزش ما python رو در ویندوز نصب کردیم و از محیط ویندوز برای استفاده از این اسکریپت استفاده میکنیم . شما میتوانید با استفاده از این آموزش پایتون رو در ویندوز نصب کنید .
 
آموزش کامل و جامع این اسکریپت در سایت بزرگ Github و در این آدرس قابل مشاهده هست . ما در اینجا به صورت تدریجی آموزش ها و ترفند ها رو اضافه میکنیم ( منظورم این هستش که این پست به صورت تدریجی آپدیت میشه )
بعد از نصب پایتون حالا کافیه یک terminal باز کنید ( فرق نداره ویندوز باشید یا لینوکس )  :
 

نصب اسکریپت youtube-dl

با استفاده از Windows key + R برنامه Run رو اجرا کنید و در آن CMD رو تایپ کنید و Enter بزنید تا ترمینال ویندوز باز شود .
cmd
حال مقدار زیر رو در CMD وارد کنید و  Enter رو بزنید :

pip install --upgrade youtube-dl

اگر پایتون رو به درستی نصب کرده باشید و مقدار بالا رو دقیق وارد کنید با تصویر زیر مواجه میشید :

tutorial
حال برای اینکه مطمئن شید اسکریپت نصب شده و به system variable ویندوز هم اضافه شده دستور زیر رو در CMD وارد کنید :

youtube-dl --version

شما باید با تصویر زیر مواجه شوید که به منزله ی نصب موفق این اسکریپت هست .
toturials
خوب حالا بزارید مشخصات یک ویدیو از سایت ما که در یوتیوب قرار داره رو امتحان کنیم . در این صفحه آموزشی در مورد PHP داریم که این با استفاده از این لینک می تونید آن را ببینید . 
اگر با استفاده از IP ایران دستورات رو وارد کنید  با خطای زیر مواجه میشید ; ّرای همین ابتدا IP خود را برای استفاده از این اسکریپت تغییر دهید .
toturials
خوب حالا برای اینکه ببینیم چه کیفیت هایی از ویدیوی مورد نظر قابل دانلود کردن هست دستور زیر رو وارد میکنیم ; به بزرگی و کوچکی حروف دقت کنید .

youtube-dl -F https://www.youtube.com/watch?v=8GqCEIq0IPQ

اگر مشکلی پیش نیاد با تصویر زیر مواجه میشید :
youtube-dl
خوب لیستی که در تصور بالا میبینید شامل فایل هایی میشه که یا فقط تصویری ( بدون صدا ) ، فقط صوتی ( بدون نصویر) و یا هر دو هستن . بنا به استفاده ی خودتون میتونید هر کردوم رو مایل هستین دانلود کنید . برای دانلود میتونید از شماره هایی که در ستون اول میبینید استفاده کنید . این شماره ها به عنوان شناسه ی هر فایل هستند . در مثال بالا همان طور که می بینید ، ۲ فایل audio only هستند . ۶ فایل Video only هستند و ۵ فایل به صورت ترکیبی هستند .
د این لیست سطر آخر دارای کیفیت HD 720 هست اگه بخوام این فرمت رو با استفاده ا شناسه ی اون ( عدد ۲۲ )  که همون ستون اول هستش دانلود کنم  ، از کد زیر استفاده میکنم :

youtube-dl -f 22 https://www.youtube.com/watch?v=8GqCEIq0IPQ

با استفاده از دستور بالا فایلی که شناسه ی اون عدد ۲۲ هستش شروع به دانلود میشه . شما میتونید شناسه ی هر فایلی در لیست رو به جای ۲۲ قرار بدید در عکس زیر میبینید که فایل در حال دانلود شدن هست :
youtube-dl toturial
این آموزش ادامه دارد …نظرات ، پیشنهادات و درخواست های خود را از طریق فرم زیر با ما در میان بگذارید .