code-engineers.ir آموزش | آموزش وردپرس قسمت چهارم | مقدمه ساخت قالب

آموزش وردپرس قسمت چهارم | مقدمه ساخت قالب

دسته : آموزش - برنامه نویسی - وردپرس تاریخ انتشار : نویسنده : سید هادی محمدی

آموزش وردپرس : مقدمه ای بر ساخت قالب های وردپرسی

برای ساخت یک قالب وردپرس داشتن دو فایل ضروری هست ، بدون این دو فایل وردپرس قالب شما را به عنوان یک پوسته شناسایی نمی کند . این دو فایل عبارتند از style.css و index.php  . خوب برای شروع یک New folder بسازید و یک اسم دلخواه برای اون انتخاب کنید ( توجه کنید که این اسم به عنوان اسم پوسته ای که قصد ساخت آن را دارید قرار داده نمیشود . یک اسم دلخواه انتخاب کرده و به ادامه مطلب بروید .

بعد از انتخاب کردن اسم پوشه وارد آن شوید و دو فایل به اسم style.css و index.php بسازید . توجه کنید که فایل ها رو به صورت UTF-8 ذخیره کنید .

حال فایل style.css رو باز کنید و متن زیر رو در آن کپی کنید .

/*
Theme Name: 
Theme URI:
Author: 
Author URI: 
Description: 
Version: 1.0
License: 
License URI: 
Tags: 

*/

خوب الان زمان انتخاب کردن یک اسم برای پوسته ای که قصد ساخت آن را دارید می باشد . در جلوی قسمت Theme Name اسم پوسته ی خود را بنویسید ( توجه کنید که پوسته ی شما از این به بعد با این اسم شناخته می شود .

اگر به عنوان مثال یک فروشنده ی پوسته ی وردپرس هستید آدرس سایت فروش پوسته ی خود را ، یا هر آدرس دیگری رو که معرف پوسته ی شماست در مقابل مقدار Theme URI بنویسید

اسم طراح و یا اسم مستعار خود را در مقابل مقدار Author بنویسید .

و به همین ترتیب بقیه ی قسمت ها رو وارد کنید تا یک پوسته ی استاندارد داشته باشید .

 

حال فایل index.php رو باز کنید و یک متن یا هر متن HTML دلخواهی در آن بنویسید و یا می توانید اصلا چیزی ننویسید . سپس آن را ببندید .

و در آخر این پوشه ی ساخته شده رو در آدرس زیر آپلود کنید و یا به صورت فشرده در قسمت پوسته ها در داشبورد وردپرس سایت خود آن را آپلود کنید .

Hosting -> Public_html ->wp-contents -> Themes

بعد از آپلود به منوی داشبورد وردپرس خود رفته و در منوی نمایش به قسمت پوسته ها رفته ، خواهید دید که پوسته ی شما به وردپرس اضافه شده است و میتوانید آن را فعال کنید .

ادامه دارد …نظرات ، پیشنهادات و درخواست های خود را از طریق فرم زیر با ما در میان بگذارید .