code-engineers.ir آموزش | آموزش نصب ویندوز ۷ سون

آموزش نصب ویندوز ۷ سون

دسته : آموزش - ویندوز تاریخ انتشار : نویسنده : سید هادی محمدی

آموزش نصب ویندوز سون ۷ همراه با عکس و نکات

در این آموزش چگونگی نصب ویندوز ۷ سون به وسیله ی نصب از طریق دیسک  را به شما آموزش می دیم  .

 

 آموزش نصب ویندوز ۷ سون به وسیله دیسک 

توجه کنید : در حین عمل نصب ویندوز ، برای مطمئن بودن از اینکه مشکلی پیش نیاید درایوی ( معمولا درایو C می باشد) که برای نصب ویندوز انتخاب می کنید باید فرمت شود . پس هر چه فایل ضروری در درایو C دارید را به یک درایو دیگر مثل D یا E و یا غیره انتقال بدهید .

بعد از مطمئن بودن در مورد هشدار بالا ادامه آموزش نصب ویندوز سودن ۷ را دنبال کنید .

 •  سیستم خود را ریستارت کنید .
 • بلافاصله بعد از ریستارت کلید Delete و یا Del ( به نکته ی زیر دقت کنید )را بر روی کیبورد خود فشار دهید تا وارد محیط BIOS سیستم خود شوید .

نکته :  با توجه به مدل کامپیوتر و یا لپ تاپ شما مرحله ی بالا فرق میکند . تقریبا بر روی همه ی کامپیوتر های شخصی مرحله ی بالا بوسیله ی کلید Del یا Delete انجام می شود. اما بر روی بعضی سیستم ها کلید های دیگری مانند F2  ، F10 ، F12 ، ESC و یا F9 کار مورد نظر را انجام می دهند .

نکته : بعضی از کامپیوتر ها به شما نشان می دهند که با استفاده از کدام کلید وارد محیط BIOS شوید . بلافاصبه بعد از ریستارت سیستم خود اگر کامپیوتر شما از این دسته باشد می توانید در پایین صفحه ی مانیتور خود آن را بیابید . در ادامه چند لینک قرار دادم تا بهتر متوجه بشید .

رفتن به محیط Bios با کلید Delete  – رفتن به محیط Bios با کلید Delete  – رفتن به محیط Bios با کلید Delete  –  رفتن به Bios با کلید F2رفتن به Bios با کلید F9

 

 • بعد از رفتن به محیط BIOS سیستم خود به منوی Boot و یا تنظیمات Boot سیستم خود بروید . باید یادآوری کنیم که این تنظیمات نیز در سیستم های مختلف متفاوت است اما پیدا کردن آن راحت . در آموزش ما محیط BIOS و تنظیمات Boot به شکل زیر می باشد :

آموزش ویندوز

 

 • در منوی Boot درایو دیسک نوری یا همان CD-ROM یا DVD-ROM را به عنوان اولین دستگاه Boot برای سیستم خود انتخاب کنید . در این مرحله سیستم این دستور را می گیرد تا به جای لود شدن بر روی Hard Drive سیستم شما ، بر روی DVD-Rom شما اجرا شود . همچنین خاطر نشان میکنیم این تنظیمات در سیستم های مختلف متفاوت است . در آموزش ما به شکل تصویر زیر است .

آموزش ویندوز

 

 • حال در منوی اصلی به قسمت Exit بروید و با زدن گزینه ی Exit saving changes ، با ذخیره کردن تنظیمات از محیط BIOS خارج شوید .

آموزش ویندوز

 

 • بعد از مرحله ی بالا سیستم شما ریستارت می شود . بعد از ریستارت و مشاهده ی اولین تصویر شما  یک پیام جدید که در زیر می بینید ، خواهید دید . بعد از دیدن این پیام هر کلیدی از کیبورد خود را که فشار دهید سیستم شما بر روی DVD-ROM اجرا میشود و عملیات نصب ویندوز شروع خواهد شد . 

Press any Key to Boot from DVD or CD

آموزش ویندوز

 

نکته : اگر با پیام بالا روبه رو نشدید و یا به مرحله ی بعدی نرفتید ، حتما یک جای کار را درست انجام نداده اید . مجددا مراحل بالا را با دقت تکرار کنید تا به مرحله ی بعدی بروید . در صورت بروز هر گونه مشکلی می توانید در پایین همین پست مشکل خود را مطرح کنید و یا از طریق صفحه ی تماس با ما مشکل خود را به صورت راحت تر و سریع تر حل کنید .

 

 • بعد از زدن هر کلیدی از کیبورد اگر مراحل قبل را درست طی کرده باشید ، پس از چند لحظه با صفحه ی زیر برخورد می کنید که یعنی عملیات نصب ویندوز شروع شده است .

آموزش ویندوز

 

 • پس از چند لحظه یا دقیقه با تصویر زیر روبه رو میشوید ، بر روی NEXT کلیک کنید .

آموزش ویندوز

 • در تصویر زیر بر روی Installation Now کلیک کنید .

آموزش ویندوز

 

 • تیک گزینه ی I accept the license and terms را بزنید و Next بزنید .

آموزش ویندوز

 

 • قسمت Custom Installation را انتخاب کنید .

آموزش ویندوز

 

 • در مرحله ی بعد درایوی را که قصد دارید ویندوز در آن نصب شود انتخاب کنید ، گزینه ی Format را بزنید و سپس Next . ( لطفا به نکاتی که در زیر عکس ذکر شده توجه کنید )

آموزش ویندوز

 

توجه :

   1.  دقت کنید درایوی که قصد دارید ویندوز ۷ سون را در آن نصب کنید باید حداقل ۲۰ گیگابایت فضا داشته باشد .
   2. اگر قبلا یک ویندوز بر روی سیستم خود داشته اید روبه روی درایوی که آن ویندوز در آن نصب شده در قسمت Type میتوانید مقدار System را ببینید . این درایوی است که شما باید آن را Format کنید .
   3. درایوی که روبه روی آن در قسمت Type مقدار Recovery را دارد ، مربوط به تنظیمات است . بر روی این درایو اصلا عملیاتی انجام ندهید .
   4. به جای گزینه ی Format گزینه ی Delete را نزنید . از گزینه ی Delete برای حذف درایو و پارتیشن بندی دوباره استفاده می شود .

 

 • بعد از مرحله ی بالا با تصویر زیرروبه رو می شید ، که به معنی اجرای عملیات اصلی نصب ویندوز می باشد . در طی این مرحله سیستم شما یکی یا دو بار ریستارت می شود ، بعد از اولین ریستارت DVD نصب ویندوز را از سیستم خارج کنید . مراحل نصب تا انتها به صورت اتوماتیک پیش می رود و ویندوز نصب میشود.

آموزش ویندوز

 

 • بعد از آخرین ریستارت تصویر زیر رو می بینید :

آموزش ویندوز

 

 • یک یوزرنیم برای ویندوز خود اتخاب کنید :

آموزش ویندوز

 

 • یک پسوورد برای ویندوز خود استفاده کنید:

آموزش ویندوز

 • بعد از این مرحله باید توع Network و زمان ویندوز خود را تنظیم کرده و وارد دسکتاپ می شوید .

خرید قانونی ویندوز ۷ از سایت مایکروسافت .

نصب ویندوز ۷ همراه با تصویرنظرات ، پیشنهادات و درخواست های خود را از طریق فرم زیر با ما در میان بگذارید .