آموزش باز کردن پورت در ویندوز |

آموزش باز کردن پورت در ویندوز

دسته : آموزش - ویندوز تاریخ انتشار : نویسنده :

باز کردن پورت در ویندوز کاربردهای زیادی داره ، در مواقعی شما نیاز پیدا می کنید که یک پورت خاص در ویندوز رو باز کنید . در این آموزش به صورت تصویری به شما آموزش می دیم چطور یک Port رو در ویندوز باز کنید .
 

باز کردن یک Port در ویندوز

خوب برای این کار ابتدا به کنترل پنل ویندوز برید ، برای رفتن به کنترل پنل ویندوز در نسخه های مختلف م توانید از این آموزش استفاده کنید . خوب در کنترل پنل بر روی گزینه ی Windows Firewall کلیک کنید ; تصویر زیر :
windows port opening
بعد از کلیک بر روی گزینه ی بالا با تصویر زیر روبه رو میشید ، در این صفحه بر روی Advanced Setting کلیک کنید ، مطابق شکل زیر :
open windows port
در پنجره ی باز شده از پنل سمت چپ اگر می خواید که از باز کردن پورت برای ارسال استفاده کنید گزینه ی Outbound Rules رو بزنید و اگر قصد دارید از یک پورت برای دریافت استفاده کنید Inbound Rules رو انتخاب کنید . در صورتی که مطمئن نیستید ، مراحل یر را برای هر دو اجرا کنید .
در این آموزش ما Outbound Rules رو انتخاب میکنیم ، بعد از کلیک بر روی Outbound rules از منوی سمت راست بر روی New Rules کلیک کنید ، تصویر زیر :
open windows port
خوب بعد از کلیک بر روی New Rules در پنجره ی باز شده بر روی port کلیک کنید مطابق شکل زیر :
open windows port
در پنجره ی بعدی در قسمت TCP یا UDP بر اساس نیازی که دارید پروتکل مورد نظر رو انتخاب کنید . هر برنامه ای بر اساس ویژگی هایی که داره از پورت ها و پروتکل خاصی استفاده می کنه ، شما باید بدانید که برنامه ای که قصد باز کردن پورت برای آن را دارید از پروتکل UDP استفاده می کنه یا TCP .
در قسمت specefic local port شماره ی پورتی رو که می خواید باز کنید وارد کنید ، در این قسمت شما میتونید شماره ی یک پورت خاص مثلا ۸۱ رو وارد کنید ، یا پورت های ۸۰ تا ۱۰۰ رو با وارد کردن مقدار ۸۰-۱۰۰ باز کنید .
خوب بعد از وارد کردن اطلاعات گزینه ی Next رو بزنید ; عکس زیر :
windows open port
در پنجره ی بعدی مطابق شکل زیر بر روی Allow The Connection کلیک کنید ، و Next رو بزنید :
open windows port
در مرحله ی بعدی تیک هر ۳ گزینه ی Domain  – Private – Public رو فعال کنید و Next بزنید :
open windows port
در قسمت بعدی یک اسم برای این Rule انتخاب کنید . قسمت توضیحات یا همون Description ضوری نیست . یک نام برای آن انتخاب کنید و Finish بزنید .
این تمام کاری بود که لازم هست برای باز کردن یک پورت در ویندوز انجام دهید . حالا اگر میخواهید یک پورت دیگر رو باز کنید کافیست مراحل بالا رو برای پورت موردنظر تکرار کنید .
 
بعد از ساختن Rule در قسمت Inboud یا Outbound می تونید در لیست مربوط به آن ها Rule مورد نظر رو بر اساس اسمی که در مرحله  آخر به آن دادید پیدا کنید ، و برای غیر فعال کردن آن تنها کافیست بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه ی Disable Rule رو بزنید ، مطابق شکل زیر :
open windows portنظرات ، پیشنهادات و درخواست های خود را از طریق فرم زیر با ما در میان بگذارید .